Sosyal Medya

Foursquare/Swarm 10 Milyar check-in (yer bildirimi)

Foursquare 10 Billion

Foursqaure resmi bloğu aracılığı ile Swarm uygulaması üzerinden 10 Milyarıncı check-in’in (yer bildirimi) yapılmasını kutladıklarını duyurdu ve kullanıcılarına teşekkür etti. Ayrıca yine mesajın devamında 10 milyarıncı check-in (yer bildirimi) şerefine bugün Swarm’da check-in (yer bildirimi) yapan tüm kullanıcıların ekstra 100 puan kazanacaklarınıda ilettiler. Bu mesajların yanı sıra Foursquare ayrıca önemli istatiskleri de kullanıcıları ile paylaştı.

Bu istatistiklerden en ilginci ise yapılan check-in’lerin 4’te 1’inin Türkiye’den olması. Foursqaure/Swarm ülkemizde çok yaygın kullanılan bir uygulama ve bu paylaşılan sonuçlara göre de Foursqaure/Swarm için Türkiye yoğun kullanımdan ötürü en önemli ülke konumunda. 2013 yılının sonuna doğru Foursqare İstanbul’dan yapılan check-in (yer bildirimi) işlemleri için aşağıdaki videoyu YouTube üzerinden paylaşmıştı.

Foursquare’ın yaptığı açıklamaya göre platformda ilk check-in (yer bildirimi) işlemi 2009 yılında yapılmış. Şimdiye kadar check-in (yer bildirimi) yapılan en yüksek nokta Everest olurken, Lut Gölü de en alçak check-in (yer bildirimi) yapılan nokta olmuş durumda.

Foursquare’nin paylaşmış olduğu blog gönderisine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top