Sosyal Medya

Facebook : Messenger Rooms

Facebook : Messenger Rooms
Görsel : TechCrunch

TechCrunch’ta yer alan habere göre Facebook Messenger duyurulmamış “Rooms” adında bir özelliğe sahip. Ancak bu özellik yayınlanmamış durumda olduğu için kullanılabilir durumda değil. Bu özellik kullanıcılara açık sohbet odaları oluşturma ve bu odalarda çeşitli konular veya etkinlikler hakkında sohbet etme imkanı veriyor. Facebook Messenger’ın gömülü iOS kaynak kodları bu özelliğe referans olarak atıfta bulunan kod ve bu özelliğin nasıl çalıştığını anlatan açıklama satırlarına sahip.

Kodlar arasında görünen bazı metinler ise şu şekilde: “Introducing rooms”, “Rooms are for public conversations about topics and interests. Each room has a link that can be shared so anyone on Messenger can join the conversation”.

Facebook Messenger Rooms Code
Facebook Messenger Rooms Code
Facebook Messenger Rooms Code
Facebook Messenger Rooms Code
Facebook Messenger Rooms Code

Facebook tarafında internette yayılan bu konu ile ilgili olarak kendilerinin sürekli testler ve denemeler yaptığı, bu konuda da şuan için bundan öte birşeyin olmadığı açıklansada önümüzdeki süreçte facebook bu özelliği uygulmaya dahil edecek mi yoksa yeni bir uygulama olarak mı karşımıza çıkacak hep beraber göreceğiz.

Facebook Messenger Rooms Screen Shot

Facebook Messenger Rooms Screen Shot

İnternette yayılan bir kaç ekran görüntüsü kullanıcıların odalara nasıl katılabileceğini ve arkadaşlarınız ile bu odalarda nasıl sohbet edebileceğinizi, odayı nasıl yönetebileceğinizi ve başkalarını bu odaya davet etmek için kullanabileceğiniz kısayolu nasıl paylaşacağınızı gösteriyor. Bir sohbet odasına katılmayı denemek için  buraya tıklayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız Facebook Messenger Rooms özelliği 2014 yılında Facebook tarafından ayrı bir uygulama olarak tanıtılan ve daha sonra 2015 yılında kapatılan Odalar uygulamasını andırıyor. Bu uygulama çok fazla talep görmemesi sebebiyle daha sonra sonlandırılmıştı.

Bu özellik belki de internet kullanımının ilk zamanlarında çok kullanılan IRC uygulamalarını aklımıza getirip, nostaljik bir ortam oluşturması açısından bizleri de heyecanlandırmıyor değil 🙂

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top