Mobil

Google : Nexus hackleyene büyük ödül!

Google Nexus 6P

Android’in yeni versiyonu Nougat bir çok yeni özelliğin yanı sıra güvenlik konusunda da bir dizi önemli geliştirme ve güncelleme ile geliyor. Google Nexus 6P ve Nexus 5X üzerinde yer alacak olan Android Nougat güvenllik özelliklerini test etmek için ise Project Zero isminde bir güvenlik yarışması düzenledi. Bu kapsamda ise bu iki cihazı hacklemeyi başarabilen hackerlara küçük bir servet olarak kabul edilebilecek ödüller vereceğini açıkladı.

Peki bu ödüller neler ve hackerlar hangi şartları sağlar ise bu odüllere sahip olabilecek?

Öncelikle yapmanız gereken Nexus 6P veya Nexus 5 cihazlardaki herhangibir Android Nougat sürümünü hacklemek. Tabi bunu yaparken kurallarda yok değil. Bu cihazları sadece telefon numaralarını ve mail adreslerini bilerek hacklemeniz gerekiyor. Bunun içinde mail görüntülemek için sadece resmi Gmail uygulamasını kullanabilir veya SMS mesajı ile hackleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunların dışında kalan fiziksel temas içeren aktiviteler yasaklanmış durumda.

Eğer başarabilirseniz birinciye 200.000 $, ikinciye 100.000 $ ve üçüncüye ise 50.000 $ ödül verilecek. Yarışma 13 Eylül 2016 tarihinde başladı ve 6 ay sürecek yani 14 Mart 2017‘de yarışmanın süresi doluyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top