Oyun

RIOT: League of Legends 100 Milyon Aktif Kullanıcıyı Aştı

League Of Legends
Sergey Galyonkin/Flickr

League Of Legends gerçekten büyük bir oyuncu kitlesine sahip ve Polygon’da yer alan bilgiye göre Riot Games League of Legends oyuncu havuzunun 100 milyonu aştığını doğruladı.

League Of Legens “MOBA” (Massive Online Battle Arena) türünde bir oyun ve bu oyunda 5 oyuncudan oluşan 2 takım oyun sırasında kullanacakları kahramanları seçerek haritanın bir kendilerine ait olan kısımını kontrol altına tutmaya çalışırken bir yandan da diğer takımının alanına hükmetmeye çalışıyorlar. Oyun takım çalışması, strateji gibi unsurları hızlı bir şekilde kullanmayı gerektiriyor. Dünya üzerindeki en çok kullanıcıya  sahip online oyunlar arasında yer alan League Of Legends daha önceleri Warcraft 3 üzerinde DOTA oynamış olanların oynanış tarzı olarak kolay kavrayabileceği bir oyun.

Riot Games Lobisi

Riot Games Lobisi

Riot’un bir süredir sessiz kalmasını bir çokları aslında oyuncu sayısındaki düşüşe bağlıyordu. 2014 yılı içerisinde Riot aylık 67 milyon, günlük ise 27 milyon oyuncuya sahip olduğunu açıklamıştı. Son açıklamalar ile düşüş konusundaki söylentilerin abırtılı olduğunu söylemek mümkün görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top