Windows

“Windows 10’u Edinin” uyarısı kalkıyor

Windows 10'u Edinin

Microsoft’un Windows 10’a güncelleme stratejilerinin başında gelen ücretsiz güncelleme kampanyası kampanyası kapsamında Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarının bilgisayarlarında Windows 10’a ücretsiz güncelleme yapabilmeleri için kayıt yapmalarını anımsatan bir bildirim yayınlamaya başlamıştı. Bu bildirimi alan bilgisayarlar bu bildirime tıklayarak ücretsiz güncelleme için rezervasyon yaparak güncellemeyi ücretsiz alabiliyorlardı.

İlk başlarda herkes için cazip görünen bu özellik daha sonraları yükseltmeyi almayan insanlar için rahatsız edici bir özellik haline gelmişti. Güncellemeyi almayan kişilerin bilgisayarında güncelleme için gerekli dosyaları önceden hazır hale getirmek için GB’larca indirme yaparak kullanıcılardan izinsiz veri trafiğini kullanmaya başlayınca tepki almaya başlamıştı.

Bu özellik aynı zamanda kullanıcının bilgisayarının donanımsal veya mevcut yazılımlar itibari ile Windows 10’a geçmeye uygun olup olmadığını da kontrol etmeden insanları Windows 10’a geçmeye yönlendirmesi sebebiyle de sistemlerinin uyumluluğunu kontrol etmeden geçiş yapan kişiler tarafından da olumsuz geri dönüşler oluşmasına sebep olmuştu.

29 Temmuz 2016 itibari ile ücretsiz geçiş kampanyasının sona ermesi ile Microsoft yeni bir güncelleme yayınladı ve bu güncelleme ile artık işlevini de yitirmiş olan bu bildirim ekranından kullanıcılar kurtulmuş oluyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top