Sosyal Medya

Facebook “Messenger Day” / Hikayeler özelliği

Facebook Messenger - Snapchat
Techcrunch

TechCrunch’ta yer alan habere göre Facebook Polonya’da Messenger uygulaması içerisinde Snapchat’in Hikayeler özelliğine benzer bir özelliği test ediyor. Bu özelliğin adı “Messenger Day”ve bu özellik sayesinde arkadaşlarınız ile paylaşabileceğini 24 saat süre ile aktif olarak gönderiler yapabiliyorsunuz. 2013 yılından beri Snapchat bünyesinde olan bu özellik kısa bir süre önce Instagram’a da gelmişti, şimdi ise Facebook Messenger için bu özelliğin denemeleri Snapchat’in henüz çok popüler olmadığı ülkelerde yapılıyor gibi görünüyor.

Facebook’a konuyla ilgili sorulan sorulara gelen cevaplar daha çok şuan Polonya’da küçük denemeler yapıldığı ve şuan için bundan fazlasının olmadığı yönünde. Facebook bu özelliği Facebook Messenger’a kalıcı olarak ekler mi veya Amerika ve Kanada gibi Snapchat’in çok kullanıldığı ülkelere getirir mi şuan için bilmiyoruz. Bunu bizlere zaman gösterecek.

Facebook Messenger Day

Messenger Day’in bir çok özelliği Snapchat Hikayeler özelliğine benzer nitelikler taşıyor, görseller üzerine çizimler yapabilir veya yazılar ekleyebilirsiniz. Facebook’un Messenger Day özelliğine en büyük eklentisi paylaşım filtreleri gibi görünüyor.

Facebook Messenger konuşmalarının en üst kısımında “My Day”, Arkadaşlarınızın hikayeleri gibi başlıkların yanında “I’m Feeling”, “Who’s Up For?”, “I’m Doing” gibi başlıklarda bulunuyor bu başlıklara tıkladığınızda size bu başlıklar ile alakalı grafik olarakta desteklenmiş bir çok filtreleme seçeneği sunuluyor.

Messenger Day Filters

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top