Mobil

Meerkat AppStore’dan kaldırıldı

Meerkat App

ilk olarak 2015’in başlarında iPhone için çıkan ve daha sonra diğer platformlarada gelen Life On Air imzası taşıyan popüler canlı yayın uygulaması Meerkat AppStore’dan kaldırıldı ve kullanıcılarına veda etti.

İlk çıktığı zamanlar çok popüler olan ve geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Meerkat uygulaması yakaladığı ivme ile hızlı bir büyüme gerçekleştiriyordu. Ancak Twitter’ın sessiz sedasız Periscope’u satınalması belki de Meerkat için sonun başlangıcı oldu. Çünkü Periscope’da Twitter ile entegre çalışan Meerkat ile benzer bir platform. Twitter Periscope’u satın aldıktan sonra uygulama erişimlerine bazı kısıtlamalar getirdi ve kısıtlamalar Meerkat kullanıcılarının Twitter takipçilerini otomatik olarak hesaplarına bağlamalarını engelledi. Tabi bu da Meerkat’in hızlı büyüme grafiğine olumsuz olarak yansıyan ilk etkenlerden oldu. Ardından Facebook’un da canlı yayın özelliklerini duyurması ile Meerkat güçlü iki rakip mücadele etmek zorunda kaldı. Bu güçlü iki rakip karşısında mücadele Meerkat için kolay olmadı ve geçtiğimiz Cuma itibari ile Meerkat faaliyetlerine son verdiğini duyurdu.

Life On Air CEO’su Ben Rubin twitter hesabında Meerkat in AppStore’dan kaldırıldığını paylaştı ve kullanıcıları yeni uygulamaları olan Houseparty’e yönlendirdi. Meerkat’in resmi web sitesi bile şuan da kullanıcıları Houseparty sitesine yönlendiriyor.

Houseparty ise kullanıcı sayısı neredeyse 1 milyona yaklaşan Life On Air’ın yeni uygulaması. Bu uygulama ile 8 kişiye kadar aynı anda grup video sohbetleri yapabiliyorsunuz. Houseparty’e yeni Meerkat demek için henüz çok erken ancak uygulama her geçen gün popülerliğini arttırıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top