Akıllı Telefon

Cyanogen Modüler Konsepte Doğru

Cyanogen Mod OS

Şirket kurucu ortaklarından olan ve bugüne kadar CEO görevini üstlenen Kirt McMaster, bundan sonraki süreçte yönetim kurulu başkanı olarak göreve devam edecek. Kirt McMaster yerine ise eski COO Lior Tal CEO görevini üstlenecek. Yine şirketin kurucu ortaklarından olan ve şimdiye kadar CTO görevini yürüten Steve Kondik ise bundan sonraki süreçte Baş Bilim Müdürü görevini üstlenecek.

Lior Tal tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte Cyanogen, Android ve iOS ardından üçüncü büyük mobil platform olma hayalinden de yazılım özelleştirmelerine modüler bir yaklaşım getirme uğruna vazgeçmiş görünüyor. Aslına bakarsanız Cyanogen modüler sistemlere olan ilgisini daha önce MOD programına olan ilgisi ile göstermiş ve hatta bu kapsamda Microsoft ile bu platformda yoğun iş birliği içerisinde bulunmuşlardı. Bu platform iş ortaklarının işletim sisteminin daha önce kapalı olan seviyelerine inmelerine olanak tanıyarak özelleştirilmiş işletim sistemleri oluşturulabilmesine olanak tanıyordu.

Cyanogen yeni süreçte daha önceki dönemlerde olduğu gibi tam teşekküllü bir Cyanogen OS geliştirmek yerine, akıllı telefon üreticilerine istedikleri Cyanogen OS özelliklerini stok Android yazılımlarına ekleyerek kullanabilmelerine imkan verecek.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top