İnternet

Google Renk Paleti

Google Renk Paleti

Google her geçen gün arama çubuğu ile yapabileceklerimiz arasına yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. Arama çubuğuna farklı anahtar kelimeler girerek çeşitli eylemleri de yerine getirebiliyor. Yeni eklenen özelliklerden biride aslında belki de en çok web tasarım veya grafik tasarım ile uğraşanların işine yarayabilecek olan renk paleti özelliği.

Bu özellik ile google arama kutusuna RGB veya Hex formatında renk kodunu yazmanız durumunda sonuçların en üst kısımında bir renk paleti açılıyor ve size yazmış olduğunuz renk kodunun ilk etapta RGB ve Hex karşılıklarını gösteriyor. Dilerseniz “Show Color Values” kısmına tıklayarak diğer formatlardaki karşılıklarını da görmeniz mümkün.

Bu özellik en çok herhangi bir renk yönetim yazılımı kullanmayıp renk kodlarına bakmak için daha çok Photoshop benzeri programları tercih edenlerin işini hızlandıracak gibi görünüyor. Tabi bunun yanında Google ne yaparsa kullanırım diyen kişileri de unutmamak lazım 🙂 Ben genel de renkler ile ilgili olarak sunduğu ek özelliklerden ötürü Adobe Kuler kullanmayı tercih ediyorum. Ancak Google’ın sunduğu bu özelliği de alışkanlık haline getirip kullanır mıyım bunu ise zaman gösterecek.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top