Güvenlik

Evernote Mac uygulaması hatası

Evernote

TechCrunch’ta yer alan habere göre bazı Evernote kullanıcıları e-mail ile uygulamanın bazı Mac versiyonlarında olan bir hata ile ilgili uyarı mailleri almaya başladılar. Evernote tarafından yapılan açıklamaya göre tüm Evernote Mac kullanıcıları bu hatadan etkilenmiş durumda değiller ancak uyarı mailini alan tüm kullanıcıların veri kaybı yaşamamak için bir an önce uygulamalarını en son versiyona güncellemeleri öneriliyor.

Kullanıcılara gönderilen maile göre bu hata notlara eklenmiş görsellerin ve diğer eklerin bazı durumlarda silinmesine sebep oluyor, notların metin kısımları ise bu hatadan etkilenmiyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre bu hatadan etkilenen çok fazla kullanıcı bulunmuyor ancak uygulamanın Mac için olan eylül ve haziran içerisindeki güncellemelerini kullananların sorun ile karşılaşmamak için bir an önce en güncel sürüme yükseltmeleri tavsiye ediliyor.

Evernote Premium kullananların not geçmişi özelliği ile silinen not eklerini getirebilmesine rağmen, standart versiyonu kullanan kullanıcıların maalesef bu şansı olmayacak. Belki bir nevi özür mahiyetinde Evernote bu hatadan etkilenen kullanıcılara 1 senelik Premium hediye edeceklerini de gönderdikleri mailde belirtmiş durumda. Hali hazırda Evernote Premium kullanıcısı olanlarda bu 1 yıllık hediye kodu yardımı ile üyelik sürelerini 1 yıl ücretsiz olarak uzatabilecekler.

Evernote’un şuan ki güncel sürümü (6.9.1) bu hatayı düzeltmiş durumda. Kullanıcılar Mac App Store veya direkt Evernote web sayfasından yazılımlarını güncelleyebilecekleri gibi Evernote “Yardım” menüsünden “Güncellemeleri Denetle” bağlantısı yardımı ile de yazılımlarını güncelleyebilirler.

Bu hata tüm kullanıcıları etkilemese bile son zamanlarda özellikle iş alanında da yaygınlaşma amacı bulunan Evernote için kötü bir izlenim bırakacak gibi görünüyor. Kendim de bir çok notu almak ve takip edilecek bilgi ve dökümanları arşivlemek için Evernote’un Windows masaüstü sürümü ile Android sürümünü kullandığım için böyle bir hatanın bazı durumlarda ne kadar önemli ve kritik olabileceğini anlayabiliyorum. Lütfen sizlerde eğer özellikle Evernote Mac kullanıcısı iseniz bir an önce Evernote’unuzu en güncel versiyona yükseltin.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top