Akıllı Telefon

Samsung Note 7 Batarya Testi

Galaxy Note 7 Batarya Sorunu

Son dönemde çıkardığı Galaxy Note 7 ile sorunlar yaşayan Samsung’un Note 7 ile ilgili batarya testlerini kendi tesisleri içerisindeki laboratuvarlarda yaptığı bilgisi paylaşıldı. Genelde aralarında Apple, Lenovo gibi firmalarında bulunduğu bir çok üretici batarya testlerini “Hücresel Telefon Sanayicileri Derneği” (CTIA) tarafından sertifikalandırılmış olan tarafsız üçüncü parti laboratuvarlara yaptırırken, Samsung’un bu testleri kendi bünyesinde yer alan laboratuvarda kendi imkanları ile yapmış. Tabiki Samsung’un bünyesinde bulunan kendi laboratuvarları da CTIA’ın istemiş olduğu gereksinimleri sağlamak zorunda. Çünkü bu onay ve testler olmadan telefonların Amerika piyasası içerisinde satılması mümkün değil.

CTIA, denetimindeki üçüncü parti tarafsız labaratuvarların çalışan personellerinin kalifiye olmasından, standartları karşılamasına ve üreticiler ile herhangi bir bağının olmamasını titizlik ile kontrol ediyor. CTIA yöneticisi Tom Sawanobori bugüne kadar 1500 üzerinde bataryayı sertifikalandırdıklarını ve şimdiye kadar böyle bir olay yaşamadıklarını dile getiriyor.

Bu tesislerde bataryalar hem kendi başlarına hemde telefon içerisindeki farklı çalışma koşullarına göre test edilirken bataryaların nasıl çalıştıkları titizlik ile kontrol ediliyor. Samsung henüz sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını tespit edememiş olsa da konuyla ilgili bir çok uzman sorunun bataryadan veya bataryayı şarj eden/kontrol eden elektronik aksamdan kaynaklandığı üzerinde duruyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top