Windows Mobil

Facebook ve Messenger Windows 10 Mobil için ram gereksinimlerini güncelledi

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows 10 Mobil eko sistemi içerisinde belki de en çok eleştirilen uygulamalar arasında Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları yer alıyordu. Facebook kendi teknolojisi olan OSMeta ile Facebook, Messenger ve Instagram uygulamalarını bir süre önce Windows 10 ve Windows 10 Mobil eko sistemine aktarmaya başlamıştı.

Son yapılan güncelleme ve değişiklik ile de Facebook ve Messenger uygulamaları için gerekli olan minimum sistem özellikleri de uygulamala özellikleri sayfasında güncelledi.

Facebook ve Messenger Gereksinimleri

Bu güncellemeyle birlikte Facebook, 64-bit mimariye sahip yonga seti ve minimum 2GB RAM istiyor.

Elbette bu 2GB değerinden daha düşük Ram bulunduran telefonlara bu uygulamaların yüklenemeyeceği anlamına gelmiyor ancak Facebook uygulamaların performanslı çalışabilmesi için gerekli olan minimum Ram ihtiyacını bu şekilde belirtiyor.

Üst seviye telefonlar için bu gereksinimler sorun oluşturmayacak olsa bile orta ve alt seviye telefonlarda neredeyse bir çok kişinin en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alan bu iki uygulamanın bu seviyede yüksek Ram ihtiyacı duyması eğer bu değerlerde bir güncelleme olmaz ise sıkıntı yaratacak gibi görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top