İnternet

DDOS Saldırısının ABD’ye maliyeti 7 Milyar Dolar

DDOS Saldırısı

Türkiye saati ile dün 14:00 civarı başlayan ve DynDNS servisini hedef alan siber saldırılar ile özellikle Amerika’da bir çok servis kısmen veya tamamen erişilemez duruma gelmişti. Yapılan açıklamalara göre Amerika‘da kullanıcıların %78 bu saldırılardan etkilenmiş durumda. Yapılan bu DDOS saldırılarından etkilenen servisler arasında Netflix, WhatsApp, Spotify, PayPal, Twitter gibi popüler servislerde bulunuyor. Saldırı, sunucuya birçok farklı cihazdan sağlanan sahte trafik akışı mantığına dayalı DDoS saldırı sistemiyle gerçekleştirildi.

Ülkemizde de etkisini gösteren ve Amerika‘yı hedef alan bu siber saldırıların ise kaynağı olarak Rusya ve Çin görülüyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara yaklaşık olarak 11 saat süren  ve Amerika‘da küçük çaplı bir krize sebep olan bu siber saldırının Amerika’ya maliyeti ise 7 Milyar $ seviyesini aşmış durumda.

DynDNS şirketinin hizmet sağladığı popüler Amerikan web sayfalarının yanı sıra ödeme sistemlerinde de aksamalara sebep olduğu için iş dünyasında  da siber saldırının yankıları epey hissedilmiş görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top