Mobil

BiTaksi güvenlik güncellemesi

BiTaksi güvenlik güncellemesi

Ülkemizde oldukça popüler olan BiTaksi uygulaması geçtiğimiz ay içerisinde darp olayları ile ilgili bir haber ile gündeme gelmişti. Olayın ardından ilgili şoförü sistemlerinden çıkaran BiTaksi, benzer bir olayın tekrarlanmaması için beklenilen güvenlik güncellemesini de yayınladı.

Aşağıda ekran görüntüsüne yer verdiğimiz güncelleme bir daha benzer bir olayın yaşanmaması için bir dizi önlemler içeriyor.

BiTaksi güvenlik güncellemesi

Güncelleme içerisinde neler var?

  • Bu güncelleme ile birlikte “Sürücüyle Bir Daha Eşleştirme” butonu geliyor ve bu seçenek tıklandığında süresiz olarak bir daha o sürücü ile eşleştirme yapılmıyor.
  • Ayrıca buna ek olarak yolcu bu seçeneği kullanmasa bile yolcu tarafından şoföre 1 veya 2 yıldız verilmesi durumunda o sürücüyle sistem otomatik olarak 1 yıl süreyle eşleştirmesini önlüyor.
  • BiTaksi sürücüsü olarak sistemde kalmak için gereken yıldız sayısıda bu güncelleme ile arttırılmış durumda. Daha öncesinde sistemde kalabilmek için sürücülerin 5 üzerinden 4 yıldız ortalamasını tutturmaları gerekiyordu, bundan sonra ise bu ortalama 4,5’e çıkarılmış.
  • Yine yeni bir özellik olarak yolculuk sonunda “Müşteri Hizmetleri beni arasın” seçeneği eklenmiş.
  • Sistem 1 ve 2 yıldız verilen yorumlarında sürücüler tarafından görüntülenmesini önleyecek şekilde değiştirilmiş.
  • Sürücü yorumlama ekranında yıldızların altına isimlendirme eklenmeside yine güncellenen özellikler arasında yer alıyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top