Sosyal Medya

Instagram çevrimdışı özelliği

Instagram

Sosyal ağların son zamanlardaki en popüler platformlarından biri olan Instagram çevrimdışı özelliği ile karşımızda. Facebook F8 geliştirici konferansında Instagram’ın Android sürümü için Instagram çevrimdışı özelliğini aktif hale getirdiğini duyurdu. Bu özelliğin aynı zamanda iOS sürümü içinde aktif hale gelmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar belirli özellikleri internet bağlantıları olmasa dahi kullanabilecekler.

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran Instagram şuanda yaklaşık olarak 600 milyon kullanıcıya sahip ve bu kullanıcılar Dünya üzerinde çok fazla ülkede yayılmış durumda. Özellikle gelişmekte olan ve sürekli bir internet bağlantısı konusunda sıkıntılar yaşanan ülkelerde uygulamayı daha kullanılabilir hale getirmek için Instagram çevrimdışı özelliğini kullanıma sundu.

Bu özellik sayesinde Instagram internet bağlantınız aktif olduğu sırada indirilen içeriğe daha sonra göz atmanıza olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde mesajlar, beğenme, kaydetme ve yorum yapma gibi özellikleri çevrimdışı olarak kullanabileceksiniz. Yaptığınız işlemler ise bir sonraki çevrimiçi oluşunuzdan otomatik olarak Instagram sunucuları ile eşitlenecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top