Oyun

Dota 2 için önemli eşleştirme güncellemesi

Dota 2 için önemli eşleştirme güncellemesi

Popüler MOBA oyunu Dota 2 önemli bir güncelleme aldı. Bu güncelleme oyun içerisinde eşleştirme sistemindeki bir takım yenilikleri içerisinde barındırması açısından önem arz ediyor.

Dereceli Oyunlar – Bağlı Telefon Numarası Zorunluluğu

Oyun içerisinde çeşitli yeniliklerin yer aldığı bu güncellemede göze çarpan en önemli yenilik ise artık dereceli maçlara girmek isteyen oyuncuların cep telefonu numaralarını hesaplarına eklemeleri gerekliliği.

Özellikle birden fazla hesap ile dereceli maçlara girenlerin oyun deneyimi üzerindeki negatif etkisini ortadan kaldırmasa bile azaltmayı hedefleyen bu uygulama 4 Mayıs 2017 tarihinden itibaren gerçeli olacak ve bu tarihten sonra hesabına telefon numarası tanımlı olmayan oyuncular dereceli maçlarda eşleştirilmeyecekler.

Bir telefon numarası aynı anda sadece bir hesapta aktif olabilecek ve isterlerse oyuncular oyuncular telefon numaralarını hesaplarından daha sonra silebilecekler ve sildikten sonra yeni telefon numarası ekleyebilecekler ancak sildikleri telefon numarasını başka bir hesaba tanıtabilmek için 3 aylık bir bekleme süresi içerisine girmek zorunda kalacaklar. Bir hesaptan silinen telefon numarası başka bir hesap için 3 ay süreyle kullanılamayacak.

Dereceli Oyunlar – Tekil Eşleştirme

Bu güncelleme ile birlikte Tekil Eşleştirme de geri gelmiş oluyor. Artık dereceli oyunlara girdiğinizde isterseniz Tekil Eşleştirme seçeneğini kullanarak yine bu seçeneği seçmiş diğer oyunculardan oluşan takımlar ile mücadele edebileceksiniz.

Dereceli Oyunlar – Bölgesel Değişiklikler

Güney Afrika, Hindistan ve Dubai sunucularında bir süre için Dereceli Oyunlara girilemeyecek. Bu bölgelerdeki oyun sayısının azlığından dolayı Dereceli ve Derecesiz oyunlar olarak eşleştirme havuzunda ayrım yapılmayacak. Bu şekilde bu bölge sunucularında oyuncu sayısının ve oyuncu havuzunun artması beklenecek. Dereceli oyun oynamak isteyen oyuncular ise kendilerine yakın bölgelerdeki Dereceli Oyun sunucularına girebilecekler.

Parti Sistemi ve Eşleştirme Sistemi değişiklikleri

Parti ve Eşleştirme sistemi de daha iyi sonuçlar verebilmek için bir kaç değişiklik barındırıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top