Haber

Microsoft “CloudBook” özellikleri neler olabilir?

Microsoft “CloudBook” özellikleri neler olabilir?

Bir süredir Microsoft’un bulut tabanlı bir çözüm olarak CloudBook projesi üzerinde çalıştığı haberleri internet üzerinde bir çok platformda konuşulmaya başlanmıştı. Surface ve Surface Book ürün ailelerine göre daha uygun fiyatlı ve bulut tabanlı olması planlanan CloudBook için öğrenciler düşünülerek tasarlandığı ve Windows 10 işletim sistemi yerine Windows 10 Cloud ile geleceği ve sadece Windows Store içerisindeki uygulamaları çalıştırabileceği konuşuluyor.

Her ne kadar Microsoft tarafından CloudBook projesi ile ilgili paylaşılan bilgi ve detaylar olmasa da internet platformlarında Windows 10 Cloud için gerekli olan minimum özelliklere ulaşmak mümkün görünüyor. Aşağıda da yer verdiğimiz bu özellikler bize kabaca da olsa CloudBook’un sahip olabileceği minimum özellikleri göstermiş olacaktır.

Microsoft “CloudBook” özellikleri neler olabilir?

Microsoft’un bu alanda rakip olacağı Google ve Apple gibi firmalarında benzer çözümlerinin hali hazırda olduğunu düşündüğümüzde, Microsoft’un başarılı olabilmesi için Fiyat/Performans açısından çarpıcı bir ürün ortaya koymaktan başka şansıda aslında görünmüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top