Akıllı Telefon

Galaxy S8 Plus’ta kablosuz hızlı şarj problemi mi var?

Galaxy S8 Plus'ta kablosuz hızlı şarj problemi mi var?

Samsung‘un merakle beklenen telefonlarından olan ve geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen S8 ailesi kullanıldıkça ufak tefekte olsa sorunları da ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde S8 modeller ile ilgili olan gelmeye başlayan kırmızı ekran şikayetlerinden sonra şimdi ise S8+ modellerinin Samsung’un Qi sertifikalı ve S8 ailesi için ürettiği kablosuz şarj üniteleri dışında diğer Qi sertifikalı kablosuz şarj üniteleri ile kablosuz hızlı şarj özelliğinin çalışmadığı yönünde.

İşin ilginç tarafı ise Qi sertifikalı olup S8+‘da kablosuz hızlı şarjı çalıştırmayan ürünler arasında Samsung’un daha önce ürettiği Qi sertifikalı kablosuz şarj üniteleri de yer alıyor. Kablosuz normal şarj işlemi için ise şuan için S8+ da herhangi bir sorun görülmüyor. Sorunu daha çok kablosuz hızlı şarj özelliğini Samsung’un S8 için ürettiği kablosuz şarj ünitesi dışında başka Qi sertifikalı ürünler ile kullanmak isteyenler yaşıyor.

Kullanıcılar cihazı kablosuz hızlı şarj özelliği ile şarj etmek istediklerinde Samsung’un S8 için özel olarak ürettiği kablosuz şarj üniteleri dışında “Düzensiz Şarj Algılandı” uyarısı ile karşılaşıyorlar ve kablosuz hızlı şarj özelliğini kullanamıyorlar. Bu konu ile ilgili bir çok kullanıcı YouTube üzerinde videolar yayınlamaya başladı bile.

İlk bakıldığında yazılım ile çözülebilecek bir sorun gibi görülen bir konu umarız çok fazla büyümeden bir güncelleme ile halledilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top