Genel

Facebook Üzerinden Gelen SMS’ ler için Açıklık Getirildi

Facebook Üzerinden Gelen SMS' ler için Açıklık Getirildi

Son dönemde Facebook üzerinden bazı kullanıcılara garip mesajlar gitmeye başlamıştı bunun üzerine Facebook Bu anlamsız mesajlar hakkında açıklama yaparak sorunun ayrıntılarını kullanıcıları ile paylaştı.

Uygulama ya da servislere giriş yaparken telefona gelen kısa mesajlar güvenlik bariyerini fazlasıyla arttırmaktadır, ikili doğrulama adı verilen bu sistem sayesinde şifreye ek olarak telefona gelen kod da sisteme girilmektedir.

Sosyal medyanın devi Facebook ikili doğrulama yöntemi olarak kısa mesajı kullanan kullanıcılara son dönemde bazı garip mesajlar göndermeye başladı ve bu mesajlar yalnızca ikili doğrulamayı kısa mesaj ile almayı seçen kullanıcılara gitmeye başladı. Sebebi bilinmeyen mesajlar hakkında Facebook önceleri sessizliğini korudu ve kısa süre önce bir açıklama yaparak kullanıcıları konu ile ilgili aydınlattı.

Firma tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

”Kullanıcılarımıza ikili doğrulama da dahil olmak üzere, bildirimleri kontrol imkanı veriyoruz. Bu durumu inceleyerek, insanlara yardımcı olabileceğimiz bir şey olup olmadığına bakıyoruz. Ayrıca, ikili doğrulamayı U2F kodlarıyla veya kod oluşturucu ile kullanan kullanıcılar, telefon numaralarını Facebook’a vermek durumunda değil.”

Bu açıklama kullanıcıları tatmin edecek mi bunu ise zaman gösterecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top