Sosyal Medya

WhatsApp ile Para Gönderme Özelliği

WhatsApp ile Para Gönderme Özelliği

WhatsApp yeniliklere doymuyor! Ancak WhatsApp yeni özelliği ile birlikte ortalığı biraz karıştırmışa benziyor. Kısa süre önce para gönderme özelliğini devreye alan WhatApp Beta olarak da bu özelliği Hindistan’da devreye sokmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların birkaç parmak hareketi ile birbirlerine para göndermelerine imkan veriliyordu. Dünyanın en prestijli ve büyük mesajlaşma servisinin ödeme servisi kurması Vijay Shekhar ‘ın Twitter üzerinden savaş açmasına neden oldu.

WhatsApp, hükumet destekli online ödeme sistemi olan UPI üzerinden ödeme transferlerini gerçekleştirmekte ve UPI’e kayıtlı olan 70 bankanın müşterisi de mesajlaşma sırasında kolayca para gönderebilmektedir. Bir taraftan ise UPI’ın rakibi olan Paytm ise bu durumun haksız rekabete neden olduğunu ve diğer müşterilerin dışlandığını iddia ediyor.

Twitter üzerinden açıklama yapan Paytm CEO’su Sheckhar, Hindistan’ın yerli ve herkese açık ödeme sisteminin Amerikalıların oyunlarına alet edildiğini iddia etmekte. Aynı zamanda bu uygulamayı kapalı bir bahçeye benzeten Shekhar , bahçenin dışında kalan herkesin dışlandığını iddia etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top