Akıllı Telefon

Samsung’un Galaxy S8 Android Oreo Güncellemesini Neden Durdurduğu Ortaya Çıktı

Samsung'un Galaxy S8 Android Oreo Güncellemesini Neden Durdurduğu Ortaya Çıktı

Samsung, güncelleme alan bazı cihazların yeniden başlatma sorunları yaşaması üzerine Android Oreo güncellemesini geçici olarak durdurdu.

Teknoloji devi Samsung , uzun süren beta testlerinin ardından Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için Android 8.0 Oreo sürümünü yayınlamıştı. Yaklaşık bir ay kadar önce sonlandırılan beta test sürecinde herhangi bir problem görünmüyor ve pek çok kullanıcı cihazlarını yeni android sürümü ile kullanmak için gün sayıyordu. Ancak beta sürümünde göze çarpmayan bir hata kendini sonradan gösterdi.

Güncellemeyi yükleyen pek çok kullanıcı cihazın yeniden başlatılması sorunu ile karşı karşıya kaldı. Ortaya çıkan bu problem ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadan teknoloji devi Samsung , Android Oreo güncellemesini durdurma kararı aldı. Güncellemenin sorun giderildikten sonra yeniden kullanıma sunuluacağını belirten şirket güncelleme dosyalarını indiren ve henüz yüklemeyi gerçekleştiremeyen kişilerin cihazlarından dosyaların otomatik olarak silineceğini belirtti.

Galaxy S8 ya da Galaxy S8+ cihazına güncellemeyi yükleyen kişilerin ise yapmaları gereken tek şey Samsung’un yeni bir güncelleme yayımlamasını beklemek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top