Eğlence

Netflix “rastgele” özelliğini test ediyor

Netflix "rastgele" özelliğini test ediyor

Netflix şu sıralar ne izlemek istediğinize emin olamadığınız durumlarda sizlere yardımcı olacak “rastgele” özelliğini test ediyor.

Şirket, rastgele bir bölüm çalmaya başlamak için popüler bir şovu kolayca seçerek izleyebilmenizi sağlayan bir çeşit “rastgele” modunu test ettiğini doğruladı. Bu özelliğin arkasında yatan ana fikir ise aslında daha çok geleneksel TV’ye benzer bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Günümüz yayın akışı veren hizmetlerinden farklı olarak burada amaç hizmeti açtığınızda neyi izlemeniz gerektiğini söyleyen öneriler ve menü yönlendirmeleri arasında kaybolmadan önceki izleme zevklerinize uygun olacak şekilde hızlı ve kesintisiz bir deneyim yaşayabilmeniz.

Bu yeni özellik şuan daha çok özellikle neyi izleyeceklerini bilmedikleri zamanlarda insanların en çok tercih ettiği yayın akışları arasında yer alan “The Office,” “New Girl,” “Our Planet”, “Arrested Development” gibi yayın akışlar üzerinde test ediliyor.

“Rastgele Başlat” özelliğine sahip TV serileri uygulama içerisinde yeni bir sırada gösterilecek ve izlemek istediğiniz TV serisine ait küçük resime tıkladığınız takdirde o TV serisine ait rastgele bir bölüm oynamaya başlayacak. Ayrıca “Rastgale” çalma özelliğine sahip olan TV serileri küçük resimlerinin sağ üst köşesinde bu özelliği gösteren bir simge ile diğerlerinden ayırt edilebilecek.

Daha çok Spotify gibi müzik uygulamalarında görmeye alışık olduğumuz bu özellik bakalım Netflix ile birlikte izleme alışkanlıklarımıza yeni bir tad katabilecek mi zaman ile göreceğiz. Zaman zaman kendi listelerimizdeki aynı müzikleri dinlemektense rastgele özelliğini kullanarak kendimizi Spotify’ın ellerine bıraktığımız gibi özellikle “The Office”, “Black Mirror” gibi TV serilerinde kendimizi Netflix’in ellerine bırakacağımız günler geliyor gibi görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top