Eğlence

Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili güncel bilgiler

Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili güncel bilgiler

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapım ekibinde yer alan bir çalışan tarafından dizinin ilk sezonu ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilere göre ilk sezonun 20 bölümden oluşma ihtimali bulunuyor.

Amazon’un merakla beklenen yeni yapımlarından biri olan Yüzüklerin Efendisi dizisi için hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Cinema Blend’de yer alan bir habere göre dizinin yapım ekibinde yer alan Tom Shippey, dizinin ilk sezonu ile alakalı bazı yeni açıklamalar yaptı. Tom Shippey’in kendi ifadelerine göre Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu büyük ihtimalle 20 bölümden oluşacak.

Deutsche Tolkien’e konuşan Tom Shippey, henüz dizinin çekimlerinin başlaması için gerekli olan ön hazırlık çalışmalarını yürüttüklerini ve önceliklerinin dizinin çekimlerinin yapılacağı konumları belirlemek olduğunu söyledi. Tom Shippey’in kendi ifadelerine göre Amazon tarafından dizinin ilk sezonunun 20 bölümden oluşması için resmi onay verilmiş durumda olsa da henüz çekimler başlamadığı için kesin birşey söylemek mümkün değil.

Netflix, HBO, Amazın gibi platformlarda son dönemlerde 13 veya 8 gibi bölümden oluşan sezonlar çok yaygın durumda. 20 ve üstündeki sayılarda bölümlerden oluşan dizi sezonları son dönemlerde çok nadir görülür durumda.

Amazon tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde Yüzüklerin Efendisi dizisi için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdığını açıklamıştı. Bu bilgilere göre yeni dizi Game of Thrones’u geride bırakarak tarihin en yüksek bütçeli yapımı olmaya aday gibi görünüyor. Yüksek bütçe ve 20 bölümlük ilk sezon haberleri ile birlikte Orta Dünya hayranlarını büyük bir heyecanın sardığını söylemek çok da yanlış olmaz sanırım.

Yayın Tarihi : 2021

Aynı bilgilendirme içerisinde Tom Shippey tarafından dizinin planlanan yayın tarihi ile ilgili de bilgiler paylaşıldı. Bu paylaşılan bilgilere göre dizinin 2021 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor. Ancak dizinin şuan hazırlık aşamasında olduğunu ve çekimlere başlanmadığını düşünürsek bu konunun da henüz netlik kazanmadığını söyleyebiliriz. Çekimler ile ilgili olarak şuan söyleyebileceğim ise 2020 yılı içerisinde çekimlerin başlaması bekleniyor.

Amazon tarafından geçtiğimiz mart ayında yapılan açıklamada dizinin İkinci Çağ’da geçeceği ve filmlerden binlerce yıl öncesinde geçeceği ve Amazon’un kendi ifadeleri ile “Orta Dünya’nın daha önce hiç görülmemiş hikayeleri” anlatacağı belirtilmiştir.

İkinci Çağ yaklaşık 3500 yıllık bir dönemi kapsıyor ve dizinin tam olarak hangi olayları kapsayacağı ve hangi olaylara odaklanacağı kesin olarak bilinmiyor. Ancak İkinci Çağ’ın önemli olaylarını arasında yer alan insan krallığı Númenor’un yükselişi ve çöküşü, Sauron’un yükselişi, Elf şehri Ayrıkvadi’nin gelişmesi ve Elfler ile Sauron arasındaki ilk Yüzük savaşlarının başlaması gibi olayları dikkate aldığımızda dizinin Númenor krallığına odaklanacağını söylemek çokta kötü bir tahmin sayılmaz.

Amazon’un merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümünü ise J.A. Baytona yönetecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top