Ev Sineması

İstanbul’un Fethi: Rise of Empires: Ottoman

İstanbul’un Fethi: Rise of Empires: Ottoman

Netflix ülkemizdeki yatırımlarına devam ediyor ve sürekli yeni diziler ile izleyicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce merak ile beklenen yapımlarından biri olan Atiye ile görücüye çıkan Netflix’in Türkiye projelerine bir yenisi daha ekleniyor ” Rise of Empires: Ottoman “.

Atiye dizisinin yayınlanmasının üzerinden çok uzun bir süre geçmeden yayına girecek olan Netflix‘in merak ile beklenen yeni yapımı “Rise of Empires: Ottoman” 24 Ocak 2020 tarihinde yayınlanacak.

Dönemin Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul’un fethini anlatan bu Netflix yapımının ilk sezonu 6 bölümden oluşacak. Klasik bir dizi olmayacak olan Rise of Empires: Ottoman dizi ve belgesel karışımı bir yapım olacak. atılar içerecek.

Dizinin senaryosu Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan‘ın danışmanlığında hazırlanırken, yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturuyor. Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Damla Sönmez ve Ushan Çakır ise dizinin oyuncularından bazıları.

Dizi ile ilgili Netflix kısa tanımlaması ise şu şekilde :

“Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis için bir sefere çıkar ve yeni bir çağ başlatır. 6 bölümden oluşan belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak’ta sadece Netflix’te.”

Fragman için :

Netflix Orginal Series : Rise Of Empires – Ottoman
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top