Akıllı Telefon

iPhone 12 Pro kamerasından ilk görüntüler

iPhone 12 Pro kamerasından ilk görüntüler

Teknoloji devi Apple, bugün YouTube hesabından iki yeni video paylaştı. Bunlardan ilki merak ile beklenen iPhone 12 Pro ile çekilmiş görüntüleri içeriyor. Bir diğeri ise bu görüntülerin iPhone 12 Pro ile nasıl oluşturulduğunu gösteren kamera arkası videosu.

Apple, geçtiğimiz haftalarda iPhone 12 serisini tanıtmıştı ve 23 Ekim 2020 itibari ile Amerika’da raflarda yerini almaya başladı. Apple bir yandan da yeni çıkarttığı telefonun reklamını yapmaya devam ediyor. Şirket bu kapsamda YouTube kanalında iPhone 12 Pro ile çekilmiş görüntüleri içeren yeni bir video paylaştı.

Yaklaşık iki dakika uzunluğunda olan bu video ile iPhone 12 Pro‘nun yeni Dolby Vision ve düşük ışıkta kayıt yetenekleri üzerinde durulmuş ve bu özelliklerinin sınırlarına kadar zorlamak istediklerinden bahsedilmiş görünüyor.

iPhone 12 Pro ile çekilen görüntülerin yer aldığı video:

Kamera arkası görüntüleri:

iPhone 12 Pro kamerası ile çekilen görüntülerden bu kadar bahsettikten sonra iPhone 12 Pro kamera özelliklerini hatırlatmamak olmaz sanırım 🙂

İşte iPhone 12 Pro kamera özellikleri:

iPhone 12 Pro sahip olduğu yeni nesil A14 Bionic çip ile Dolby Vision kayıt yapabiliyor ve LiDAR tarayıcısı sayesinde ışığın nesnelerden yansıma hızını ölçerek içinde bulunduğunuz ortamın derinlik haritasını ölçebiliyor. Bu özellikle sayesinde son zamanlarda giderek popüler hale gelen arttırılmış ve karma gerçeklik uygulamaları ortamı analiz ederek size özel deneyimler sunmaya son derece hızlı bir şekilde başlayabiliyor. LiDAR tarayıcısı sayesinde oluşturulan derinlik haritasının sunduğu ayrıntılar ayrıca Gece modunda portre çekimini de mümkün kılıyor.

iPhone 12 Pro; ultra geniş açı, geniş açı ve telefoto olmak üzere üçlü 12 MP Pro kamera sistemini bünyesinde bulunduruyor. iPhone 12 Pro, üzerinde bulunan bu kamera sistemi sayesinde Pro olmayan versiyondan farklı olarak 2 kat optik yakınlaştırma / uzaklaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabiliyor. Bu kamera sistemi sayesinde geniş ve telefoto lensleri için çift optik görüntü stabilizasyonu da iPhone 12 Pro ile birlikte kullanıcıların sahip olacağı özellikler arasında yer alıyor.

iPhone 12 Pro video tarafında da gelişmiş özelliklere sahip. Dolby Vision sayesinde saniyede 60 kareye kadar HDR video kaydı yapabilen iPhone 12 Pro ayrıca saniyede 24/30/60 kare 4K, saniyede 30/60 kare 1080p HD, saniyede 30 kare 720p HD video kayıt edebilme özelliğine sahip. 2 kat optik yakınlaştırma / uzaklaştırma, 4 kat optik yakınlaştırma aralığı ve 6 kata kadar dijital yakınlaştırma da yine video tarafında dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top