Haber

Çamlıca kulesi giriş ücreti ne kadar ? Kimler Çamlıca Kulesi’ne indirimli giriş yapabilir?

Çamlıca kulesi giriş ücreti ne kadar ? Kimler Çamlıca Kulesi’ne indirimli giriş yapabilir?

Çamlıca kulesi giriş ücreti ne kadar ? Kimler Çamlıca Kulesi’ne indirimli giriş yapabilir? Çamlıca Kulesi nerede? Çamlıca Kulesi’ne nasıl gidilir? Çamlıca Kulesi kaç metre?

İstanbul’un en yüksek yapısı olarak göze çarpan Çamlıca Kulesi yerli ve yabancı turistlere kapılarını açt. Hal böyle olunca  da vatandaşlar bu konuyla ilgili araştırmalarına başladı. Çamlıca Kulesi’nin giriş ücreti ne kadar? Kimlere indirimli giriş hakkı sağlanacak şeklinde yapılan aramalar ile bu bilgilere ulaşılmak isteniyor. İşte Çamlıca kulesi ile ilgili bilinmesi gerekenler:

Son zamanlarda gündemi bol bol meşgul eden Çamlıca Kulesi ile ilgili haberler sosyal medyada ve haber bültenlerinde bol bol yer alıyor. İstanbul’un en yüksek yapısı olarak karşımıza çıkan Çamlıca Kulesi, ziyaretçilerine kapılarını açtı. Muhteşem İstanbul manzarasının gözlemlenmesini sağlayan Çamlıca Kulesinin giriş ücretleri de belli oldu:

Peki Çamlıca kulesi hangi günlerde ve hangi saatler arasında halka açık olacak?

İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları sebebiyle Çamlıca Kulesi hafta içi sabah saat 10.00 akşam ise saat 21.00 arasında vatandaşlara hizmet verecek ve yalnızca pazar günleri kapalı olacak onun haricindeki tüm günlerde ziyarete açık olarak vatandaşlara hizmet verecek.

Çamlıca Kulesi kaç metre ve kaç kattan oluşuyor ?

Çamlıca kulesi toplamda 49 kattan oluşuyor ve zeminin altında dört kat yer alıyor. İstanbul’un en yüksek yapısı olarak gösterilen Çamlıca Kulesi’nin zemin üzerinde yüksekliği 369 metre deniz seviyesinden yüksekliği ise  587 metre.
Çamlıca Kulesi aynı zamanda 20 dönümlük bir peyzaj ve ağaç alanıyla da bir botanik bahçe olması özelliği  taşıyor. Kulede seyir terasları ve restoran katları da yer almakta. Çamlıca kulesinin etkinlikler ile de İstanbul’un cazibe merkezi haline getirilmesi planlanıyor.

Çamlıca Kulesi’nin 33. ve 34. katlarında bulunan seyir teraslarıyla İstanbul’u panoramik anlamda gözlemlemek mümkün oluyor. 39. ve 40. katlarda bulunan 360 kule ve restorantta ise manzara eşliğinde Türk ve dünya mutfağının yemeklerini özel sunumlarla tadabiliyorsunuz.


Peki Çamlıca Kulesine Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çamlıca kulesi ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için indirimli ve tam bilet olmak üzere iki farklı seçenek bulunuyor tam bilet ücreti 60 TL iken indirimli bilet ücreti ise 30 TL olarak belirlenmiş durumda.

Çamlıca Kulesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çamlıca Kulesi Üsküdar’da bulunmakla beraber buraya ulaşmak isteyen vatandaşlar toplu taşıma araçlarını da kullanabilirler. Metro ve farklı güzergahlardan buraya vatandaşları taşıyabilmek ile ilgili iki güzergah belirlenmiş durumda.

Güzergahlardan biri Çamlıca Cami’sinden başlıyor bir diğer güzergah ise Altunizade Acıbadem metrodan vatandaşları Çamlıca Kulesi ‘ne taşıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top