Oyun

E3 2021’e damgasını vuran en iyi fragmanlar!

E3 2021’e damgasını vuran en iyi fragmanlar!

E3’ün 2021 yılı etkinliği belki de şimdiye kadar olanlar arasında en farklı ve tuhaf olanı oldu! Pandemi nedeniyle bir yıl ara verdikten sonra, dünyanın en büyük oyun etkinliği yalnızca dijital formatta geri döndü. Microsoft, Nintendo ve Square Enix gibi birçok büyük E3’ün sadece dijital ortamda yayınlanan 2021 yılı etkinliğinde yerini ardı ve etkinlikte birçok şaşırtıcı açıklama ve duyuru yapıldı. Ancak paylaşılan içeriklere ve haberlere rağmen yüz yüze etkileşimin olmaması bir eksiklik hissi yaratmadı da değil aslında.

Ayrıca etkinlik sanki son dakika da ortaya çıkmış izlenimi yaratmadı da değil aslında. Bir çok kişi etkinliğe sadece bir kaç gün kala etkinlik takvimi hakkında bilgilere erişebildi ve etkinliğin içeriği hakkında bilgi sahibi olabildi.

Yani etkinliğin bir kısımını kaçırdıysanız kendinize yüklenmenize gerek yok ve kendinizi affedebilirsiniz çünkü sizin ile aynı durumu paylaşan belkide binlerce kişi var. Aynı zamanda şuan bu içeriği okuyorsanız kendinizi şanslı da sayabilirsiniz çünkü sizlerin için E3’ün en iyi fragmanlarını tek bir yerde topladık, böylece en heyecan verici duyuruları, oynanış açıklamalarını ve daha fazlasını bu paylaşım üzerinden takip edebilirsiniz.

GUARDIANS OF THE GALAXY

Square Enix’in Avengers oyununun sessiz resepsiyonundan sonra, Guardians of the Galaxy’nin bu kadar heyecan verici görünmesi aslında oldukça şaşırtıcı. İlk görüntülere dayanarak, oyun içerdiği çok sayıda şaka ve 80’lerin müziği ile gerçekten Guardians havasını yakalıyor gibi görünüyor.

Deus Ex stüdyosu Eidos Montreal tarafından geliştirilen oyun, mikro dönüşüm içermeyen tamamen tek oyunculu bir oyun.

STARFIELD

Bethesda‘nın bir sonraki epic oyunu Starfield, 2018’de güzel bir teaser ile duyurulmuştu. Ancak oyun hakkında adı ve uzay ile ilgili olduğu dışında bir bilgimiz bulunmuyordu ve tüm bildiklerimiz bu kadardı. E3 etkinliği içerisinde yayınlanan en son Starfield fragmanıda çok fazla bir içerik göstermiyor ancak en azından artık oyunun varlığı daha gerçekçi bir şekilde hissedilebiliyor. Hatta bir çıkış tarihi bile var: 11 Kasım 2022.

AVATAR: FRONTIERS OF PANDORA

James Cameron‘ın Avatar devam filmlerinin gerçekten gelip gelmeyeceği konusu halen bilinmezliğini koruyor olsa bile en azından bir video oyunu yardımı ile Pandora’ya geri dönebilme şansını yakalayacağımız kesinleşti! Çoğunlukla Division oyunlarındaki çalışmalarıyla tanınan Ubisoft stüdyosu Massive Entertainment, oyuncuları yabancı gezegenin yeni bir bölümünü keşfeden bir Na’vi rolüne sokan bu yeni oyunu geliştiriyor. Oyunun lansmanı önümüzdeki yıl yapılacak.

REDFALL

Left 4 Dead‘in öncül co-op modunu alın, içerisine bazı korkunç vampirler ekleyin ve Arkane’deki sürükleyici sim sihirbazlarının ellerine teslim edin ve işte karşınızda Redfall 🙂 Microsoft’un PC ve Xbox’a özel oyunu Redfall’ın lansmanı gelecek yıl yapılacak.

FORZA HORIZON 5

Yeni donanımı göstermenin parlak arabalardan daha iyi birkaç yolu olduğunun belki de en iyi kanıtlarından biri Forza Horizon 5. Yeni nesil bir yarışçının ne kadar iyi görünebileceğini gösteren muhteşem bir fragman araclığı ile sizler ile buluşuyor.

THE OUTER WORLDS 2

Duyuracağınız tek şey yeni bir oyunun adıysa, onunla biraz eğlenebilirsiniz.

THEY ALWAYS RUN

Bazen sadece doğrudan harekete geçmeniz gerekir. They Always Run‘ın E3 fragmanı kurulum ve diğer şeyler ile fazla zaman kaybetmeden doğrudan hızlı ve öfkeli dövüşü gösteren oynanış kısımına atlıyor. Oyun “çok yakında” olarak listeleniyor.

SOMERVILLE

Somerville‘in geliştiricilerinin daha önce Inside ve Limbo gibi oyunlar üzerinde çalıştığı göz önüne alındığında, oyunun karanlık görünmesi şaşırtıcı değil. Ancak bir tür büyük ölçekli felaketin ortasında geçen oyunda bu sefer daha fazla üç boyutlu öğeler var gibi görünüyor.

MARIO + RABBIDS: SPARKS OF HOPE

Orijinal Mario + Rabbids, birdenbire ortaya çıkan ve Nintendo‘nun ikonik karakterleri ile Ubisoft‘un Minion benzeri tavşanlarının XCOM‘un sıra tabanlı aksiyonu içerisinde birleştiren bir kombinasyon oyunuydu. Görünen o ki bir devam oyunu yolda ve incelediğimizde öncekine göre daha çekici görünüyor.

FAR CRY 6

Ubisoft, Far Cry 6‘nın gerilla özgürlük savaşçısı kahramanını tanıttıktan sonra, yeni fragman ile kötü adam Antón Castillo‘ya odaklanıyor!

LIFE IS STRANGE: TRUE COLORS

Aslında bir sonraki Life is Strange hikayesinin bir kısmını zaten gördük, ancak E3 ile birlikte yayınlanan fragman, empati kavramına dayanan güçlerin gerçekte nasıl çalıştığına harika bir bakış sunuyor. True Colors bu Eylül‘de çıkıyor.

WE ARE OFK

We Are OFK, kurgusal bir pop grubunun erken kariyerini konu alan “etkileşimli bir seri” olarak tanımlanıyor. Oyunun şık olduğunu zaten biliyorduk, ancak E3 ile birlikte yayınlanan en son fragman, karar vermeye dayalı hikaye akışı gibi şeyler de dahil olmak üzere oyunun nasıl oynayacağına dair bazı ipuçları da veriyor.

LAST STOP

Last Stop, akıllara durgunluk veren sinematik Virginia‘nın arkasındaki stüdyo olan Variable State‘in bir sonraki çalışması aslında. Yeni oyun, farklı perspektiflerden garip, doğaüstü bir olayı deneyimleyen bir üçlü karakteri takip ediyor. Last Stop 22 Temmuz’da çıkıyor.

OLLIOLLI WORLD

OlliOlli Games, 2D boyutlu yana kaydırarak oynanan sokak kaykayı hissini başarılı bir şekilde vermeyi başaran oyunu ile başarılı bir çalışmaya imza atmıştı. OlliOlli World bu çekirdeği korumaya çalışırken bir yandan da oyunculara parçaladıkça keşfedecekleri garip bir fantezi dünyası sunarak bu deneyimi genişletmeyi amaçlıyor.

SABLE

Sable, Moebius‘tan ilham alan görselleri keşfedilecek uçsuz bucaksız bir dünyayla harmanlayarak geliştirilmekte olan en muhteşem oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Bir süredir takip ediyorduk ve şimdi nihayet bir çıkış tarihi var: 23 Eylül.

THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD 2

E3‘ün en çok beklenen oyunlarından biri, gökyüzünde yeni bir Zelda dünyasını sergileyen muhteşem bir yeni fragmanla geçte olsa ortaya çıktı. Breath of the Wild‘ın devamı için henüz bir çıkış tarihi yok, ancak 2022’de Nintendo Switch‘e çıkması bekleniyor.

METROID DREAD

E3 ile birlikte uzun süredir söylentileri dolaşan Metroid Dread‘in sadece gerçekten de çıkacak bir oyun olduğu değil, aynı zamanda yakın zamanda çıkacağı da belli olmuş oldu! Nintendo, oyunu Metroid Fusion‘ın doğrudan devamı olan ve yaklaşık yirmi yıldaki ilk yepyeni 2D Metroid oyununu resmi olarak E3‘te tanıttı. Oyun 8 Ekim‘de Switch’e geliyor.

STRANGER OF PARADISE FINAL FANTASY ORIGIN

Bir sonraki Final Fantasy spinoff’u aksiyon açısından ağır ve dev kılıçlar söz konusu olduğunda kesinlikle eksik değil.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Gönderiler

To Top